BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 8597064
*
nr 859 7064
Bordslampa
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 18:53:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 07:43:26
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
4023 Bordslampa
Per Sundstedt, "Mars", Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: 5..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
-
5028 Bordslampa
Porslin. Höjd: 49 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35
-
5399 Bordslampfot
Onyx. Höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36
-
5210 Bordslampfot
Zink, Kvinna. Höjd: 53 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
-
5204 Bordslampfötter
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, gla..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18
-
5200 Bordslampfötter
Ett par, Bergboms, mässing. Höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:27
*
Bordslampa
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7064
Bordslampa
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 07:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
4023 Bordslampa
Per Sundstedt, "Mars", Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: 5..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
5028 Bordslampa
Porslin. Höjd: 49 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:35 -
5399 Bordslampfot
Onyx. Höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36
-
5210 Bordslampfot
Zink, Kvinna. Höjd: 53 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37 -
5204 Bordslampfötter
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, gla..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18 -
5200 Bordslampfötter
Ett par, Bergboms, mässing. Höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:27